World of Warships

Kolejna, po World of Tanks i World of Warplanes, gra MMO autorstwa firmy Wargaming.net, mającej na swoim koncie również strategie Massive Assault, Galactic Assault czy Order of War.

PC Windows

Okładka World of Warships (PC)

producent: Wargaming

wydawca: Wargaming

Strona oficjalna

data premiery gry w wersji PC:

17września2015

Rekomendacja GRYOnline.pl

ocena gry
7.3
dobra

World of Warships to wydana na platformę PC sieciowa gra akcji wzbogacona elementami symulacji i gatunku MMO. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało go studio Wargaming, znane z takich tytułów jak World of Tanks czy World of Warplanes. Wszystkie trzy gry mają wspólną wirtualną walutę.

Fabuła

Gra World of Warships nastawiona jest na rozgrywki sieciowe, więc nie posiada klasycznego scenariusza. Cała zabawa obraca się wokół toczenia morskich bitew z innymi graczami. Autorzy nie trzymali się bezwzględnie jednego konkretnego okresu historycznego. Statki, którymi możemy pokierować pochodzą z lat 1900-1950, choć twórcy najmocniej skoncentrowali się na jednostkach z czasów II wojny światowej.

Dostępne modele pochodzą z marynarek takich krajów jak Stany Zjednoczone, Japonia, Związek Radziecki, Niemcy czy Wielka Brytania. Gracze mogą swobodnie dobierać swoje statki, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby w jednej drużynie znalazły się jednostki państw, które w rzeczywistości były ze sobą w stanie wojny.

Mechanika

W wydanym na platformę PC World of Warships zabawa sprowadza się do potyczek pomiędzy dwoma grupami graczy, z których każdy kontroluje pojedynczy statek wojenny. Jednostki podzielono na cztery klasy – niszczyciele, krążowniki, pancerniki oraz lotniskowce – dysponujące unikalnymi mocnymi i słabymi stronami. Mechanizmy rozgrywki stanowią hybrydę rozwiązań symulacyjnych i zręcznościowych. Z jednej strony wszystkie statystyki poszczególnych modeli, takie jak siła ognia czy szybkość, zbliżone są do rzeczywistych możliwości ich realnych pierwowzorów. Jednocześnie jednak sterowanie jest mocno uproszczone i jego opanowanie zajmuje raptem chwilę. Całość opracowano tak, aby zwycięstwo wymagało dobrej współpracy z kolegami z drużyny i samotne wilki za wiele w World of Warships nie zdziałają.

Gracze mogą być właścicielami więcej niż jednego statku i pomiędzy bitwami otrzymują możliwość ulepszania posiadanych jednostek oraz odblokowywania nowych w ramach czterech drzewek rozwoju – po jednym dla każdej klasy. Wszystko to wymaga sporego wysiłku i czasu (lub skorzystania z mikropłatności), więc decyzje trzeba podejmować ze sporą rozwagą. Dodatkową warstwę rozwoju zapewnia fakt, że każdy statek ma jednego kapitana i on również dysponuje własnym drzewkiem rozwoju.

World of Warships umożliwia graczom rywalizowanie w kilku odrębnych trybach PvP lub połączenie sił przeciwko sztucznej inteligencji w ramach bitew kooperacyjnych. Ponadto dostępne są także misje treningowe, pozwalające na podszlifowanie umiejętności przez zabawą z innymi ludźmi.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet

Klasyfikacja PEGI World of Warships

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe World of Warships

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.5 GHz/AMD FX 8150+ 3.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti/2 GB 0Radeon R7 250 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz/AMD FX 6300 3.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 4650 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows XP

Bądź czujny !
Zaczynamy !

Ogranicza Cię tylko Twój port

Zarejestruj się w turnieju Navys 2020.

©2020 Navys.pl oparte na systemie WordPress. Stworzone przez LProject.eu w współpracy z Tankers.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.